Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
1044 Gwardia WROCLAW
Azerneft BAKU
Bosna SARAJEVO
DHG ODENSE
Dinamo BUCURESTI
Dristug AMLI
Generali Haching UNTERHACHING
ISTANBUL BBSK
L.P.S. PIATRA NEAMT
Lirija ZEROVJANE
Metallurg-Bela MOGILEV
MOK OSIJEK
Omonia NICOSIA
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Pafiakos PAFOS
Partizan BEOGRAD
PGE Skra BELCHATOW
Posojilnica AICH/DOB
Quadriga SALZBURG
Sinpos SARAJEVO
Team Valla LINKÖPING
University TBILISI
Vavex PRIBRAM
Vegyesz KAZINCBARCIKA
VKP BRATISLAVA
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament #1 i
Participating Teams
Arago de SETE
Chênois GENEVE
Euphony ASSE-LENNIK
Generali Haching UNTERHACHING
Tournament #2 i
Participating Teams
Isku TAMPERE
Panathinaikos ATHENS
SC ESPINHO
Volley AMRISWIL
Tournament #3 i
Participating Teams
Law Academy KHARKIV
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Quadriga SALZBURG
TENERIFE Sur
Tournament #4 i
Participating Teams
Amber ANTWERP
Bambi-Mladi Radnik POZAREVAC
VITORIA SC
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament #5 i
Participating Teams
CV GRAN CANARIA
OK MTB MARIBOR
Partizan BEOGRAD
Zapadny Bug BREST
Tournament #6 i
Participating Teams
Arçelik ISTANBUL
Aris Marmouris THESSALONIKI
Salonit ANHOVO KANAL
Vegyesz KAZINCBARCIKA
Tournament #7 i
Participating Teams
Azerneft BAKU
Kometa KAPOSVAR
Lase-R RIGA
Metallurg ZHLOBIN
Tournament #8 i
Participating Teams
Perungan Pojat ROVANIEMI
PGE Skra BELCHATOW
Sylvester TALLINN
Team Valla LINKÖPING
Tournament #9 i
Participating Teams
1044 Gwardia WROCLAW
Alcom CAPELLE
Iskra ODINTSOVO
Royal Foods SOFIA
Tournament #10
Participating Teams
AC ORESTIAS
AS CANNES
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Tournament #11
Participating Teams
Deltacons TULCEA
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Vavex PRIBRAM
VV LEIPZIG
Tournament #12
Participating Teams
Handelsgids AVERBODE
L.P.S. PIATRA NEAMT
Lirija ZEROVJANE
Numancia SORIA
1st Round
2./3. 11.2002

1-201
Uniqa SALZBURG 3
Omonia NICOSIA 0
1-203
Sinpos SARAJEVO 0
Ortec Nesselande ZEVENHUIZEN 3
1-205
DHG ODENSE 0
TSV UNTERHACHING 3
1-207
ISTANBUL Belediyesi 1
Partizan BEOGRAD 3
1-211
Vegyesz KAZINCBARCIKA 3
Zadruga AICH/DOB 1
1-213
Ziraatbankasi ANKARA 3
Dinamo BUCURESTI 0
1-216
Dristug AMLI 2
SKRA BELCHATOW 3
1-217
Team Valla LINKÖPING 3
Pafiakos PAFOS 0
1-219
Azerneft BAKU 3
University TBILISI 0
1-221
1044 Gwardia WROCLAW 3
Technopribor MOGILEV 0
1-223
Lirija ZEROVJANE 3
Bosna SARAJEVO 1
1-225
Vavex PRIBRAM 3
MOK OSIJEK 0
1-227
VKP BRATISLAVA 1
VCM PIATRA NEAMT 3
9./10. 11.2002

1-202
3/4
Omonia NICOSIA 0
Uniqa SALZBURG 3
1-204
1/2
Ortec Nesselande ZEVENHUIZEN 3
Sinpos SARAJEVO 0
1-206
TSV UNTERHACHING 3
DHG ODENSE 0
1-208
Partizan BEOGRAD 3
ISTANBUL Belediyesi 1
1-212
Zadruga AICH/DOB 3
Vegyesz KAZINCBARCIKA 2
1-214
Dinamo BUCURESTI 2
Ziraatbankasi ANKARA 3
1-215
SKRA BELCHATOW 3
Dristug AMLI 0
1-218
Pafiakos PAFOS 3
Team Valla LINKÖPING 1
1-220
University TBILISI 0
Azerneft BAKU 3
1-222
Technopribor MOGILEV 0
1044 Gwardia WROCLAW 3
1-224
Bosna SARAJEVO 1
Lirija ZEROVJANE 3
1-226
MOK OSIJEK 2
Vavex PRIBRAM 3
1-228
VCM PIATRA NEAMT 3
VKP BRATISLAVA 2
Tournament #1 i
8. 12.2002

Q-205 TSV UNTERHACHING 0
Chênois GENEVE 3
Q-206 Arago de SETE 3
Go Pass Brabant LENNIK 0
Tournament #2 i
8. 12.2002

Q-211 TV AMRISWIL 2
Isku-Volley TAMPERE 3
Q-212 SC ESPINHO 2
Panathinaikos ATHENS 3
Tournament #3 i
8. 12.2002

Q-217 Law Academy KHARKIV 3
Arona TENERIFE Sur 0
Q-218 Uniqa SALZBURG 0
Ortec Nesselande ZEVENHUIZEN 3
Tournament #4 i
8. 12.2002

Q-223 Ziraatbankasi ANKARA 3
Amber ANTWERP 0
Q-224 VITORIA SC 3
Bambi-Mladi Radnik POZAREVAC 0
Tournament #5 i
8. 12.2002

Q-229 CS GRAN CANARIA 3
Zapadny Bug BREST 0
Q-230 Partizan BEOGRAD 3
OK MARIBOR 1
Tournament #6 i
8. 12.2002

Q-235 Salonit ANHOVO KANAL 0
Aris THESSALONIKI 3
Q-236 Vegyesz KAZINCBARCIKA 0
Arçelik ISTANBUL 3
Tournament #7 i
8. 12.2002

Q-241 Kometa KAPOSVAR 3
Azerneft BAKU 0
Q-242 GVC GOMEL 3
Lâse RIGA 0
Tournament #8 i
8. 12.2002

Q-247 Sylvester TALLINN 3
Team Valla LINKÖPING 0
Q-248 Perungan Pojat ROVANIEMI 3
SKRA BELCHATOW 2
Tournament #9 i
8. 12.2002

Q-253 Royal Foods SOFIA 0
1044 Gwardia WROCLAW 3
Q-254 Alcom CAPELLE 1
Iskra ODINTSOVO 3
Tournament #10
8. 12.2002

Q-259 AS CANNES 1
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 3
Q-260 JASTRZEBIE Borynia 3
AC ORESTIAS 1
Tournament #11
8. 12.2002

Q-265 Deltacons TULCEA 2
Izumrud EKATERINBURG 3
Q-266 Vavex PRIBRAM 1
VV LEIPZIG 3
Tournament #12
8. 12.2002

Q-271 VCM PIATRA NEAMT 3
Lirija ZEROVJANE 0