Skip Navigation Links
Pool A
Participating Teams
Erzeni SHIJAKUT
Fino KAPOSVAR VC
Mladost ZAGREB
Pool B
Participating Teams
C.S.M. Arcada GALATI
Ford Levoranta SASTAMALA
OK Ribola KAŠTELA
Pool C
Participating Teams
Draisma Dynamo APELDOORN
JASTRZEBSKI Wegiel
Stroitel MINSK
Pool D
Participating Teams
Dinamo MOSCOW
Neftochimik BURGAS
SK Zadruga AICH/DOB
Pool E
Participating Teams
Lindaren Volley AMRISWIL
Shakhtior SOLIGORSK
VC Greenyard MAASEIK
Pool F
Participating Teams
IBB Polonia LONDON
OK Vojvodina Seme NOVI SAD
TRENTINO Itas
Pool A
Tournament in Zagreb (CRO)

CLVM 01 Erzeni SHIJAKUT 3
Mladost ZAGREB 0
CLVM 02 Fino KAPOSVAR VC 3
Erzeni SHIJAKUT 0
CLVM 03 Mladost ZAGREB 0
Fino KAPOSVAR VC 3
Pool B
Tournament in Galati (ROU)

CLVM 07 OK Ribola KAŠTELA 0
C.S.M. Arcada GALATI 3
CLVM 08 Ford Levoranta SASTAMALA 3
OK Ribola KAŠTELA 0
CLVM 09 C.S.M. Arcada GALATI 3
Ford Levoranta SASTAMALA 2
Pool C
Tournament in Jastrzębie-Zdrój (POL)

CLVM 10 Stroitel MINSK 0
JASTRZEBSKI Wegiel 3
CLVM 11 Draisma Dynamo APELDOORN 3
Stroitel MINSK 0
CLVM 12 JASTRZEBSKI Wegiel 3
Draisma Dynamo APELDOORN 0
Pool D
Tournament in Aich/Dob (AUT)

CLVM 13 Neftochimik BURGAS 27/09
SK Zadruga AICH/DOB 20:15
CLVM 14 Dinamo MOSCOW 28/09
Neftochimik BURGAS 19:00
CLVM 15 SK Zadruga AICH/DOB 29/09
Dinamo MOSCOW 20:15
Pool E
Tournament in Amriswil (SUI)

CLVM 19 Shakhtior SOLIGORSK 06/10
Lindaren Volley AMRISWIL 19:00
CLVM 20 VC Greenyard MAASEIK 07/10
Shakhtior SOLIGORSK 19:00
CLVM 21 Lindaren Volley AMRISWIL 08/10
VC Greenyard MAASEIK 19:00
Pool F
Tournament in Trento (ITA)

CLVM 22 IBB Polonia LONDON 29/09
TRENTINO Itas 20:30
CLVM 23 OK Vojvodina Seme NOVI SAD 30/09
IBB Polonia LONDON 20:30
CLVM 24 TRENTINO Itas 01/10
OK Vojvodina Seme NOVI SAD 20:30
Pool A
 MatchesWLPts.
Fino KAPOSVAR VC
4 4012
Erzeni SHIJAKUT
4 226
Mladost ZAGREB
4 040

Detailed Standing
Pool B
 MatchesWLPts.
C.S.M. Arcada GALATI
2 205
Ford Levoranta SASTAMALA
2 114
OK Ribola KAŠTELA
2 020

Detailed Standing
Pool C
 MatchesWLPts.
JASTRZEBSKI Wegiel
2 206
Draisma Dynamo APELDOORN
2 113
Stroitel MINSK
2 020

Detailed Standing
Pool D
 MatchesWLPts.
Dinamo MOSCOW
0 000
Neftochimik BURGAS
0 000
SK Zadruga AICH/DOB
0 000

Detailed Standing
Pool E
 MatchesWLPts.
Lindaren Volley AMRISWIL
0 000
Shakhtior SOLIGORSK
0 000
VC Greenyard MAASEIK
0 000

Detailed Standing
Pool F
 MatchesWLPts.
IBB Polonia LONDON
0 000
OK Vojvodina Seme NOVI SAD
0 000
TRENTINO Itas
0 000

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
1st Round
From 22/09/2020 to 29/10/2020
2nd Round
From 12/10/2020 to 29/10/2020
4th Round
From 17/11/2020 to 10/02/2021
Quarter-Finals
From 23/02/2021 to 04/03/2021
Semi-Finals
From 16/03/2021 to 25/03/2021
Super Finals
From 01/05/2021 to 01/05/2021

LiveScore
  
CEV CLV 2021
Pool A
 
 
0:00Local Time
Mladost ZAGREB
vs.
Fino KAPOSVAR VC
View
Live
CEV CLV 2021
Pool A
 
 
18:00Local Time
Erzeni SHIJAKUT
vs.
Fino KAPOSVAR VC
View
Live
CEV CLV 2021
Pool C
 
 
18:00Local Time
JASTRZEBSKI Wegiel
vs.
Draisma Dynamo APELDOORN
View
Live
CEV CLV 2021
Pool B
 
 
18:00Local Time
C.S.M. Arcada GALATI
vs.
Ford Levoranta SASTAMALA
View
Live


Photogallery
24/09/20
CLVM 12-JASTRZEBSKI Wegiel vs Draisma Dynamo APELDOORN



CEV Competition Social Media